[-]
آخرین ارسالی ها
ایجاد و احداث تولیدی کیف
شروع کننده:pkbanoo آخرین پست توسط:pkbanoo پاسخ ها:0 ایده های کارآفرینی نمایش ها:2 زمان:امروز
net in South AAfrica, Alge
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:14 زمان:امروز
of Novak Djokovic, Jankoo Tipsarevi
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:6 زمان:امروز
he 32-year-old Quintanilla hit .222 with tw
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:2 زمان:امروز
nd outrebounded Oklahoma 41-35. T
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:3 زمان:امروز
TD to Corey Brown to make it
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:7 زمان:امروز
mpson each picked up two foul
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:5 زمان:امروز
bbotsford responded with powe
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:4 زمان:امروز
vin Koe of Alberta w
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:3 زمان:امروز
the winner from 25
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:4 زمان:امروز
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد


ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
بهترین روش مسواک زدن چیست؟
۲۲-۱۰-۱۳۹۵, ۰۳:۳۰ عصر
ارسال: #1
بهترین روش مسواک زدن چیست؟
 مسواک زدن مناسب حداقل باید ۲ دقیه طول بکشد بله درست است تنها ۱۲۰ ثانیه. از خلفی ترین دندان در قوس فک شروع کنید به طوری که مسواک ۳ تا ۴ دندان را پوشش دهد.
برای یک مسواک زدن خوب باید ابتدا مسواک را با زاویه حدوداً ۴۵ درجه در حد فاصل دندان و لثه نگه دارید، سپس یک فشار آرام و لرزشی با استفاده از حرکات کوتاه عقب و جلو در حالیکه الیاف مسواک جابجا نشوند وارد کنید چند بار این حرکت را تکرار کنید و بعد مسواک را به سمت پایین بکشید .
[تصویر: tooth-brush1.jpg][تصویر: tooth-brush2.jpg]
سپس مسواک را بردارید و به طرف دندانهای مجاور حرکت دهید و برای ۳ تا ۴ دندان بعدی تکرار کنید. به همین ترتیب ادامه دهید تا کل سطح بیرونی دندانها تمیز شود. برای سطح داخلی دندانها هم به همین روش عمل می کنیم.
برای تمیز کردن سطح زبانی دندانهای قدامی در صورتیکه مسواک بزرگ باشد آنرا به صورت عمودی قرار دهید و در انتها در سطح جونده دندانها الیاف مسواک را محکم در حفرات و شیارهای سطح جونده فشار داده و با حرکات کوتاه عقب و جلو مسواک بزنید.
به یاد داشته باشید که در پایان حتماً چند بار مسواک را روی زبان هم بکشید اینکار باعث می شود که ذره های غذایی از روی پرزهای چشایی روی سطح زبان که باعث بوی بد دهان می شوند تمیز شوند.
 [تصویر: tooth-brush3.jpg]از چه نوع مسواکی باید استفاده کنیم؟مسواک با موهای نرم بهترین نوع برای از بین بردن پلاک و دبریهای سطح دندانها می باشد. مسواکهای با سر کوچک از این جهت که می توانند به راحتی به همه جای دهان دسترسی داشته باشند بهتر هستند. خیلی از افراد مسواکهای برقی را ترجیح می دهند اما این نوع مسواکها برتری خاصی نسبت به انواع دستی خود ندارند اما برای افرادی که مسواک زدن برایشان سخت است یا معلولیتهای خاص دارند که استفاده از حرکات دست برایشان مشکل است بهتر می باشد. در مواردی که بین دندانها فاصله وجود دارد باید از مسواکهای بین دندانی استفاده کرد.از چه نوع خمیر دندانی باید استفاده کرد؟باید از خمیر دندانی استفاده کنید که برای شما بهترین باشد. امروزه تنوع بسیار زیادی در خمیر دندانها وجود دارد، از انواع ضد پوسیدگی گرفته تا سفید کننده و ضد حساسیت و ضد جرم. از دندانپزشک خوب در تهران خود برای اتنخاب مناسب ترین نوع مشورت بگیرید.
چه زمانی باید مسواک خود را عوض کنیم؟هر زمان که موهای مسواک خراب یا خم شوند یا هر ۳ ماه یکبار باید مسواکها را عوض کرد. توصیه می شود که بعد از سرما خوردگی هم بهتر است که مسواک را عوض کرد چون موها ی مسواک میکروبها را در خود نگه می دارند و موجب عفونت دوباره می شوند.

 وسایل کمک بهداشتی بین دندانی:با مسواک زدن نمی توانیم پلاک های بین دندانی را به طور کامل برداریم. برداشت این پلاک بسیار مهم است چون اکثر پوسیدگی ها و بیماریهای پریودنتال از نواحی بین دندانی شروع می شوند.
نکته مهمی که لازم است بدانید این است که هدف از تمیز کردن ناحیه بین دندان، برداشت پلاک است نه در آوردن غذایی که بین دندانها گیر کرده است. اگر چه تمیز کردن نواحی بین دندانی تکه های غذایی را هم حذف می کند. در صورت گیر کردن غذا در این نواحی باید با اصلاح پر کردگی ها یا روکشها این مشکل را بر طرف کرد.
– نخ دندان از شایعترین وسایل برای برداشت پلاک بین دندانی است. نخ دندانها از الیاف نایلونی درست شده است که می تواند به صورت تابیده یا نتابیده، مومی یا غیر مومی، ضخیم یا نازک باشد.
[تصویر: dental-floss.jpg]۲۰ تا ۲۵ سانت از نخ دندان را جدا کنید و آن را دور انگشتان سبابه خود بپیچید. نخ دندان را محکم بین دو انگشت شست و سبابه خود محکم بگیرید و با یک حرکت اره ای عقب و جلو از بین تماس بین دندانی عبور دهید. نباید نخ دندان را با فشار از تماس بین دندانی عبور داد چون ممکن است باعث آسیب لثه آن ناحیه شود.
وقتی نخ دندان در زیر تماس بین دندانی قرار گرفت، نخ دندان را با سطح یک دندان منطبق می کنیم و با حرکت اره ای تا زیر لثه میبریم. این حرکت را برای دندان مجاور هم انجام می دهیم و این کار را برای همه دندانها انجام می دهیم. اگر نخ دندان کثیف یا رشته رشته شد از یک قسمت تمیز آن استفاده می کنیم.
[تصویر: dental-floss2.jpg][تصویر: dental-floss3.jpg]
عمل نخ دندان کشیدن را می توان با یک وسیله نگهدارنده به نام floss holder هم انجام داد که انجام آن را آسانتر می کند. انواع برقی آن هم موجود می باشد.
[تصویر: floss-holder.jpg]
– در بیماران با بیماریهای پریودنتال که بین دنداها فاصله ایجاد شده یا لثه ها تحلیل رفته است، استفاده از مسواک بین دندانی راحت تر از نخ دندان است. این مسواکها الیافی هستند که به شکل مخوطی یا استوانه ای بر روی یک دسته قرار گرفته اند. این مسواکها بین دندان قرار گرفته و در یک دامنه کوتاه عقب و جلو حرکت داده می شوند.
[تصویر: tooth-brush4.jpg]

– خلال های چوبی یا پلاستیکی که حتی برای راحتی استفاده می توانند روی یک دسته سوار شوند. ثابت شده که استفاده از این خلال ها در افراد با بیماری لثه به اندازه نخ دندان در کنترل پلاک موثر است.– نوع دیگری از وسایل برای برداشت پلاک irrigator هستند که دستگاههایی هستند که آب را با فشار برای تمیز کردن دندانها روی سطح دندان هدایت می کنند. استفاده از این دستگاه خصوصاً در برداشت پلاک از نواحی غیر قابل دسترس در اطراف وسایل ارتودنسی و پروتز های ثابت مفید است. متداول ترین نوع خانگی این دستگاه یک سر ۹۰ درجه دارد. باید سر را در مجاورت لثه به مت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید و همینطور کم کم در طول لثه حرکت دهید. آن را هم در سطح بیرونی و هم روی سطح زبانی لثه حرکت دهید.[تصویر: irrigator.jpg][تصویر: irrigator2.jpg]
 

 
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۹-۸-۱۳۹۷, ۰۱:۱۸ عصر
ارسال: #2
RE: بهترین روش مسواک زدن چیست؟
 
برای مشاوره پزشکی، دندانپزشکی و روانشناسی به لینکهای زیر مراجعه کنید:
 
http://www.iraniandoctor.org/
http://www.iraniandentist.org/
http://www.iranianpsychologist.org/
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۰-۶-۱۳۹۸, ۱۲:۱۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۶-۱۳۹۸ ۱۲:۱۹ عصر، توسط aslanzade.)
ارسال: #3
RE: بهترین روش مسواک زدن چیست؟
راهنمای انتخاب انواع بهترین خمیر دندان و دهانشویه

انواع خمیر دندان

1. خمیر دندان اورال بی Oral-Bجهت پیشگیری از پوسیدگی و محافظت از مینای دندان: مهمترین ماده مؤثر ترکیبات فلوراید است. برای کودکان و افرادی که استعداد پوسیدگی دندانها بالاست.
(Enamel Shield (Oral-B

2. خمیر دندان G.U.M Crest2) خمیر دندان محافظ لثه ها : برای افرادی که استعداد یا سابقه بیماری لثه دارند. التهاب و خونریزی لثه از علائم بیماری لثه می باشد.(Gum Protection (Crest(Gum Protection (Oral-B

3. خمیر دندان سفید کنندهدارای مواد ساینده می باشد. استفاده آن بصورت مداوم و درازمدت توصیه نمی شود چون باعث سایش مینای دندان می شود. مینای دندان در ناحیه طوق دندان نازک بوده و سایش آن منجر می شود عاج زیرین در معرض تحریکات سرما و گرما قرار گرفته و حساسیت دندانی ایجاد شود.

4) خمیر دندان چند منظوره با خواص مختلفOral-B Pro-Expert All-Around ProtectionCrest Complete5) خمیر دندان ضد حساسیتبرای درمان حساسیت دندانی که در افراد بزرگسال و سنین بالاتر دیده می شود.انتخاب این نوع خمیر دندان بسیار مناسب است. معروفترین خمیر دندان ضد حساسیت Sensodyne است.


[تصویر: Toothpaste-and-mouthwashes.jpg]

بهترین دهانشویه ها

1) جهت پیشگیری از پوسیدگیاین دهانشویه ها حاوی ترکیبات فلوراید هستند. انواع ایرانی آن در بازار موجود است و در مدارس برای پیشگیری از پوسیدگی تجویز می شود. شایان ذکر است که اغلب دهانشویه ها و خمیردندانها حاوی مقادیری از ترکیبات فلوراید هستند.

2) محافظت لثه هابرای افرادی که استعداد بیماری لثه والتهاب و خونریزی لثه دارند خمیر دندان و دهانشویه هایی توصیه می شود که خاصیت ضد میکروبی و محافظت از لثه دارند.شاخص ترین مورد دهانشویه کلرهگزیدین است. کلرهگزیدین ماده ای با خواص ضد میکروبی قوی می باشد. با دندانها و بافت نرم دهان اتصال طولانی مدت پیدا می کند و باعث کاهش باکتریهای دهان می شود اما موجب تغییر رنگ و زردی دندانها می شود که برگشت پذیر است و جای نگرانی نیست. دهانشویه کلرهگزیدین تولید ایران در دسترس می باشد

3) دهانشویه های چند منظوره حاوی ترکیبات مختلفOral-B Multi-ProtectionListerine Total Careدر درمان ارتودنسی ثابت حجم میکروبها در دهان افزایش می یابد و خمیر دندان و دهانشویه های چند منظوره می تواند کمک مهمی به بهداشت دهان باشد.برند کین برای ارتودنسی دهانشویه ارتوکین وخمیردندان ارتوکین را بصورت خمیر و مایع تولید کرده است که دارای فلوراید و خاصیت ضد میکروبی می باشد.ارتوکین مینت حاوی ترکیبات کلرهگزیدین است ولی موجب تغییر رنگ دندانها نمی شود.

نکته :
توصیه شده بین استفاده از خمیر دندان و دهانشویه حداقل 30 دقیقه فاصله زمانی باشد.منبع : https://drmehrizi.com/toothpaste-mouthwashes/

 
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا

http://www.baleparvaz.com/baleparvaz.gif