[-]
آخرین ارسالی ها
ایجاد و احداث تولیدی کیف
شروع کننده:pkbanoo آخرین پست توسط:pkbanoo پاسخ ها:0 ایده های کارآفرینی نمایش ها:2 زمان:امروز
net in South AAfrica, Alge
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:14 زمان:امروز
of Novak Djokovic, Jankoo Tipsarevi
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:6 زمان:امروز
he 32-year-old Quintanilla hit .222 with tw
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:2 زمان:امروز
nd outrebounded Oklahoma 41-35. T
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:3 زمان:امروز
TD to Corey Brown to make it
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:7 زمان:امروز
mpson each picked up two foul
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:5 زمان:امروز
bbotsford responded with powe
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:4 زمان:امروز
vin Koe of Alberta w
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:3 زمان:امروز
the winner from 25
شروع کننده:yyys123 آخرین پست توسط:yyys123 پاسخ ها:0 لوازم و دستگاه های کمکی نمایش ها:4 زمان:امروز
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد


ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با بدافزارهای موبایل
۱۰-۳-۱۳۹۶, ۰۳:۴۵ عصر
ارسال: #1
آشنایی با بدافزارهای موبایل
آشنایی با بدافزارهای موبایل

این روزها هر جا میرویم صحبت از بدافزارهای (malwares) موبایل و تهدیدات امنیتی آنها است. حالا وقت آن رسیده که پاسخ این سوالات را پیدا کنیم و بدانیم که بدافزارها چگونه عمل میکنند، چرا کاربران به آنها آلوده میشوند و چگونه به گوشیهای هوشمند راه پیدا میکنند؟

بدافزارها توسط برنامه نویسان برای اهدافی نظیر خرابکاری و ایجاد خسارت به کار میرفتند، آموزش تعمیرات موبایل  اما پس از گذشت چندین سال مجرمان از آن به عنوان یک منبع درآمد استفاده کردند. وقتی یک بدافزار روی رایانه شخصی شما نصب شود، آن را اصطلاحا به یک کامپیوتر زامبی (zombie computer) تبدیل میکند که صدها هزار ایمیل اسپم (spam) را از مردم سراسر دنیا برایتان میفرستد؛ بدون اینکه حتی بدانید یا ببینید که رایانه شما هم در توزیع حملههای این سرویسهای ناخواسته (DDoS)** نقش کوچکی را بازی میکند. بنابراین، این طور که به نظر میرسد بدافزارها تنها میتوانند دسکتاپها و لپتاپها را هدف قرار دهند. اما متاسفانه این طور نیست!

اولین ویروس موبایل در سال ۲۰۰۴ توسط یک کمپانی به نام Ojam (اُجام) هنگام ساختن بازی Mosquito (پشه) پدیدار شد. این ویروس بدون اطلاع کاربر پیامهایی را ارسال میکرد و هزینههایی برای کاربر به وجود میآورد. چند هفته بعد، خورههای کامپیوتر شکلی از یک ویروس مفهومی به نام Cabir ایجاد کردند که میتوانست تا شعاع ۱۰ متری خود را به هر تلفن همراهی که بلوتوث آن روشن است انتقال دهد.

اگرچه، تنها زمانی روی گوشی نصب میشد که کاربر نصب آن را بپذیرد. هرچند انتقال فایل از طریق بلوتوث کمی عذابآور است و باتری زیادی مصرف میکند اما با ورود Commwarrior-A در سال ۲۰۰۵ موج جدیدی از حملات ایجاد شد که هزینه زیادی برای مردم دربرداشت. این ویروس از طریق MMS یا پیام چندرسانهای انتقال پیدا میکرد و به همه دفترچه تلفن همراه (لیست مخاطبان) و سپس به تلفن دریافتکنندهها (گیرنده) راه پیدا میکرد.

اگرچه تمام این اخبار قدیمی است، اما به تازگی سیسکو (Cisco) گزارش امنیتی سالانه خود را منتشر کرد   آموزش تعمیرات موبایل  که در آن اطلاعاتی در مورد تهدیدات امنیتی بین ماههای ژانویه و دسامبر ۲۰۱۰ جمعآوری شده بود. در این گزارش وضعیت امنیت اطلاعات در ۱۲ ماه آینده نیز پیشبینی شده بود.

چیزی که در این گزارش بیشتر به آن توجه شده، این بود که گرایش مجرمان به کاربران موبایل بیشتر شده است؛ به طوری که در سال ۲۰۰۹ تروجان Zitmo (زیتمو) اطلاعاتی را که بین تلفن همراه و بانک شما از طریق SMS رد و بدل میشد را میدزدید و از آن دورباره برای انجام امور مالی و دسترسی به حساب آنها استفاده میکرد.

تولیدکننده نرم افزار امنیتی سیمانتک (Symantec) ضمن تایید این امر، خاطر نشان کرد جذابیت تلفنهای همراه  آموزش تعمیرات موبایل  برای مجرمان سایبری در ماه آوریل افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین افزود احتمال اینکه کاربران اطلاعات کارت اعتباری یا کارت بانکی خود را برای خرید نرمافزار به صورت آنلاین و پرداخت به صورت بیسیم، روی تلفن همراهشان ذخیره کنند زیاد است. بنابراین سارقان علاقه زیادی دارند تا میزان آسیب‎پذیری این اطلاعات را امتحان کنند.

گوگل اخیرا برنامه هایی را در فروشگاه مجازی نرم افزارهایش پیدا کرده که بدافزار DroidDream در آنها پنهان بوده است؛ البته به سرعت این برنامه ها را که بیش از ۵۰ تا بودند از فروشگاه مجازی حذف کرد. چند بخش از این بدافزارها نیز در آیفونها یافت شدند. اما تنها در آیفونهای قفل شکسته یا اصطلاحا جِیل بِرِک، زیرا خود کاربرها با این کار به نوعی امنیت دستگاههای تلفن همراهشان را تهدید میکنند. چند نوع از ویروس زئوس هم گوشیهای بلکبری را هدف قرار دادند. سیمبین و ویندوزموبایل هم گاها مورد تهدیدات امنیتی ویروسها بودهاند. به نظر میرسد که هیچ کس از دست آنها در امان نیست. پس آیا باید نگران باشید؟

سیسکو بر این باور است که سالی که پیش رو داریم، سیستم عامل اندروید و iOS بزرگترین هدف تهدیدات امنیتی هستند. آموزش تعمیرات موبایل  اما نوکیا از نظر امکانات امنیتی گوشیهایش به خود افتخار میکند که سیستمعامل سیمبین به عنوان یکی از اهداف اصلی این تهدیدات نیست، اما نباید وجود این خطرات را نادیده گرفت. در اینجا راهکارهایی به شما پیشنهاد میکنیم که از امنیت دستگاه خود مطمئن شوید و اجازه ندهید خطر سارقین شما را هم نگران کند:

• از نرم افزارهای هک شده/ تغییر کرده استفاده نکنید.

• مرتبا چند نسخه پشتیبان از فایلهای خود بگیرید.

• برنامه یا بازی را از سایتهای رسمی دانلود کنید.

• تنظیمات امنیتی گوشی خود را فعال کنید؛ مانند کد امنیتی، که اجازه ندهید کاربرانی   آموزش تعمیرات موبایل  غیر از شما، روی تلفن همراهتان نرمافزارهای متفرقه نصب کنند.

• از کسانی که نمیشناسید، هیچ فایلی از طریق بلوتوث دریافت نکنید. حتی اگر آنها را میشناسید باز هم احتیاط کنید. چون ممکن است نرمافزارهای خندهدار آنها چیزی که شما تصور میکنید نباشد.

• اگر از بلوتوث تلفن همراهتان استفاده نمیکنید آن را خاموش کنید.

• وقتی برای مرور وب از تلفن همراهتان استفاده میکنید فقط به سایتهای مطمئن سر بزنید.

• هنگام اتصال آموزش تعمیرات موبایل  به سیستمهای Wi-Fi عمومی جدا احتیاط کنید، مگر اینکه بتوانید تشخیص بدهید که صاحبان آنها مطمئن هستند.

این نکات برای هر کسی که از کامپیوتر استفاده میکند باید آشنا باشند. حالا که تلفن همراه شما هم به قدرتمندی همان دسکتاپی است که چند سال پیش داشتید، پس همان احتیاطها و استانداردها را باید رعایت کنید.
 

استفاده از کاندوم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا

http://www.baleparvaz.com/baleparvaz.gif